Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Közel egymilliárd forintért árulják a Fővárosi Csatornázási Művek egykori irodáinak otthont adó Március 15. téri ötemeletes épületet - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság. A helyszínen szállodát akartak nyitni, de ez kudarcba fulladt,
Eladó a Fővárosi Csatornázási Művek (FCSM) egykori, a Március 15. téren megújuló irodaháza - írja a Napi Gazdaság. Az ingatlant két éve változatlan áron, nettó 950 millió forintért próbálja értékesíteni a tulajdonos cég felszámolását végző hunyadi Zrt. Az ötemeletes, szintenként 287 négyzetméter alapterületű - a felső emeleteiről Gellért-téhegyi panorámát is nyújtó - épület értékét a napilap szerint növeli, hogy időközben megújult a Március 15. tér északi része, majd jövő nyáron a déli rész is meg fog. Az ajánlatokat augusztus 24-ig lehet benyújtani, a pályázónak azonban nem árt tudnia, hogy az épület lelakott állapotban van - írja a Napi Gazdaság.
A korábbi FCSM-irodákat 2007-ben egymilliárdésrt adta el a Fővárosi Önkormányzat a Lefko Ingatlanforgalmi Kft-nek, az abból kivált Március 15. Tér Projekt Kft. nevű cég jelenleg is felszámolás alatt áll. A befektetők szállodaként akarták üzemeltetni az épületet, de a beruházáshoz már nem kaptak hitelt - idézi fel a lap.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?