Az egyetemisták megrohamozták a budapesti albérleteket

Augusztusban csúcsra ért az egyetemisták albérletvadászata. Idén azonban többen összeállva a nagyobb lakásokat keresték.

  • hvg.hu hvg.hu
Az egyetemisták megrohamozták a budapesti albérleteket

A Porfolio.hu a Duna House adatai alapján megállapította, hogy az elmúlt évek tapasztalatai alapján idén is a garzonlakásokat keresték a szeptemberben kezdő egyetemisták. Idén azonban meglepetés, hogy többen választották a közös albérletet, amely döntően a többszobás, 70 négyzetméternél nagyobb lakásokat érinti. Ezen lakások a teljes lakásállományban 43 százalékot tesznek ki.  A szokásos 2,1 szobás átlag igény jelenleg majdnem még egy szobával több, 2,9. 

A forgalom viszont nem nagyon volt hatással az árakra. Noha a Duna House-nál érdeklődők augusztusban a szokásos havi albérletmennyiség dupláját keresték, a kereslet hatására csökkentek a bérleti díjak. A keresett 70 és 110 négyzetméter közötti lakások átlagos bérleti díja 117 ezer forint volt az első félévben, augusztusban már csak 108 ezer forint.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.