Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Szinte kikiáltási áron kelt a csütörtökön a moszkvai Metropol szálló, amelyet az orosz főváros önkormányzata bocsájtott árverésre. A Vörös tér közelében lévő műemlék szállodát 8,7 milliárd rubelért, vagyis átszámítva 56 milliárd forintért kínálták, de valamiért csak 8,874 milliárdért kelt el. Egyes szakértők szerint a főváros amúgy is túl olcsón hirdette meg a neves épületet, még akkor is, ha annak belseje komoly felújításra szorul.
A Metropolt Alekszandr Kljanics, az Azimut szállodalánc tulajdonosa vette meg.
A különleges szecessziós épület 1905-ben nyílt meg, és a XX. század végéig Moszkva egyik legelegánsabb szállodájának számított. 1991-ben újították fel, akkor nyerte el az ötcsillagos kategóriát.
Építését 1901-ben Szavva Mamontov mecénás kezdeményezte. Belső kialakítása neves festők, építészek és képzőművészek keze munkáját őrzi. Fjodor Saljapin, a híres orosz operaénekes is fellépett benne, így az egyik terem az ő nevét viseli.
A Nagyszínházzal szinte szemközt, Moszkva történelmi belvárosában lévő Metropolban számos híresség megszállt, köztük Bernadr Shaw ír drámaíró, Marlene Dietrich német színésznő és Mao Ce-tung, kínai kommunista vezér.
A szálloda falai között bolsevik kongresszusok zajlottak 1918-1919-ben, Lenin számtalan felszólalásának és 1921-ben a Mongóliával kötött barátsági szerződés aláírásának is helyszíne volt. A II. világháborúban külföldi tudósítók otthonául szolgált.
Az orosz főváros fontos műemlékének megőrzésére az új tulajdonosnak is kötelezettséget kell vállalnia. Irina Szavina, a moszkvai önkormányzat kulturális örökségvédelmi osztályának vezető munkatársa elmondta, hogy erről novemberre készül el a megállapodás-tervezet, amely a majolikás homlokzat és a belsőépítészeti remekművek megóvására vonatkozik.
A Metropol megtartja eddigi funkcióját - mondta Natalja Bocsarova, a moszkvai városi önkormányzat másik illetékese.
A Metropol szálló különleges bútorzata, berendezése és a falakat díszítő festmények nem kerülnek Alekszandr Kljanics tulajdonába.
Még Michael Jackson, a néhai amerikai popsztár - aki 1993-as moszkvai fellépése idején szállt meg a Metropolban - sem tudott elvinni magával egy medvét formázó lámpát.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.