Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A költségeik lefaragásán dolgozó iparvállalatok egyre gyakrabban bíznak meg az épületek energiafelhasználása kézben tartására szakosodott cégeket. Az energiamenedzsment hazai piaca bővül, a szakterület egyik meghatározó szereplője, a Schneider Electric egymást után hozza Magyarországra az ügyfelei jobb kiszolgálását célzó tevékenységek gyártását.
Külföldi telephelyeiről egyre több gyártást telepít Magyarországra a francia hátterű, s főként energiamenedzsment megoldásokra, szolgáltatásokra összpontosító Schneider Electric csoport. „Eddig Franciaországból, Németországból, Törökországból telepítettünk, illetve telepítünk most is ide munkát” – mondta a Világgazdaságnak Spilkó József, a Schneider Electric Zrt. vezérigazgatója. A gyöngyösi gyárba például nagyteljesítményű áramsínek gyártása került át Franciaországból, mintegy 100 munkahelyet teremtve, a zalaegerszegi gyáregység több mint 300 munkatársa pedig jelentős szerepet vállal a kismegszakító-gyártás nemzetközi folyamatában.
A magyar piac vonzereje a cég számára egyrészt abban rejlik, hogy a csoport jelentősen javította itteni versenyképességét, másrészt bővül az épületek teljes energiagazdálkodásának ésszerűsítése iránti kereslet. Bár a válság egyik hatásaként az ipari megbízók csökkentették a kiadásaikat, éppen emiatt törekszenek energiaszámláik zsugorítására is. Az energiatudatos gazdálkodás terjedése is élénkíti az energiamenedzsment iránti érdeklődést, a felsorolt hatások eredője pedig az enyhe keresletnövekedés lett.
A gyakran forráshiányos megrendelőknek a kivitelezők – így a Schneider Electric is – finanszírozási eszközt is kínálnak, mégpedig az esco (energy saving cooperation) konstrukciók számos formájának valamelyikét. Az esco során a kivitelező megfinanszírozza a beruházást, megbízója pedig később abból a pénzből fizeti ki az elvégzett műszaki fejlesztést és szolgáltatásokat, amelyet megtakarít a projekt révén.
A magyarországi iroda- és ipari épületek többsége is indokolja, hogy tulajdonosaik, illetve használóik lépjenek a hatékonyabb és tervezettebb energiafelhasználás irányába. Igaz, hogy a legújabb irodaházak már szabályozható, programoz ható, távolról is befolyásolható és folyamatosan ellenőrizhető áram- és gázellátással létesült, de ezek csak kis szeletét teszik ki az ingatlanállománynak.
A Schneider tavalyi, 180 milliárd forintos forgalmából 10 milliárd származott a belpiacról.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.