Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Korcsolyapálya nyílik a pécsi Zsolnay Kulturális Negyedben: a Pirogránit téren felállított, különleges technológiával készült építményt január 11. és március 8. között használhatják az érdeklődők.
A Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. (ZSÖK) az MTI-hez eljutatott közleményében azt írta, hogy a pálya egyidejűleg legfeljebb 130 vendégnek nyújt lehetőséget a csúszkálásra, a látogatóknak fűtött öltözőt, korcsolyaélezési és bérlési lehetőséget biztosítanak, ellátásukról egy közeli büfé és kávézó személyzete gondoskodik.
A korcsolyapálya ötlete az idén februárra a negyedbe tervezett Jégvirág Fesztivál előkészületei során vetődött fel. A Cifra kémény köré egy 400 négyzetméteres elbontható fa alapzatot építtettek, amelyre környezetbarát, időjárásálló és nagy igénybevételt bíró polimerekből készült összeilleszthető paneleket helyeztek, azok felületére pedig síkosító folyadékot permeteztek. Az így kialakított, amerikai technológiát képviselő szintetikus pálya a tapasztalatok szerint a természetes jég- vagy műjégpályák használatához hasonló élményt kínál, kisebb ugyanakkor az ízületi terhelés és a sérülésveszély.
A ZSÖK különleges programokat szervez a pálya pénteken, 18 órakor kezdődő megnyitójára. A nagyközönséget a Bóbita Bábszínház korcsolyázó óriásbábjai és az Üres Tér Társulat tűzzsonglőrei szórakoztatják, emellett lesz jégkrémbalett is: a legbátrabb és leggyorsabb jelentkezők ajándék jégkrémmel korcsolyázhatnak.
Este 7 órától 10-ig Dj Ata zenél a pályán, majd FunkTomas koncert lesz a közeli kávézóban.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.