Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A főváros többségi tulajdonába kerülhet a Rác fürdő - írja a Napi Gazdaság. Budapest többségi részesedést szerezhet a fürdőt felújító és a mellette levő telken négycsillagos szállodát felépítő Rác Nosztalgia Kft.-ben.
A főváros többségi tulajdonába kerülhet a Rác fürdő, a budapesti városvezetés ugyanis úgy döntött, kivásárolja a Magyar Fejlesztési Bankot (MFB) a projektből - értesült a Napi Gazdaság.
A gazdasági napilap információi szerint az üzlet megköttetett és a fürdő a több mint 7 milliárd forintos hitelállomány harmadáért - 2,7 milliárd forintért - kerülhet át a fővároshoz, így Budapest többségi részesedést szerezhet a fürdőt felújító és a mellette levő telken négycsillagos szállodát felépítő Rác Nosztalgia Kft.-ben. A napilap értesüléseit a főpolgármesteri hivatal sajtóosztálya megerősítette, az MFB sajtóosztálya ugyanakkor lapzártáig nem válaszolt kérdéseikre.
A felújított fürdő és a mellette lévő hotel éppen három éve készült el, és azóta is üresen áll. Az üzemeltetésre az elmúlt években egy sor nemzetközi hírű hotelvállalkozás tett ajánlatot, de a tulajdonosok közti vita és a hiteltörlesztés körüli nézeteltérés lehetetlenné tette a megnyitást, amire most reális az esély - olvasható a lap pénteki számában megjelent cikkben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nők szerepét igyekszik erősíteni egy igencsak férfias szakmában Carolina Vergnano, aki négy éve áll a család nevét viselő olasz kávémanufaktúra élén.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Játékosai az új szezonban “Forever 20” feliratú mezben fognak játszani. Jota a 20-as számot viselte.