Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kölykeivel együtt falaztak be egy macskát egy debreceni panelházban, de valaki flexszel nyílást vágott a lezárt részre. A környéken harc dúl cicabarátok és ellenzők között. A macskák bejutnak ugyanis a közműfolyosóra, és ott ürítenek. Végül olyan megoldás született, ami mindenkinek jó – írja a Dehir.hu.
A Jerikó utcai társasházban egy lyukban élnek kóbor macskák. Ennek nyílását falaztatta be az üzemeltető DH Szerviz, hogy a cicák ne juthassanak be a közműfolyosóra.
Egy környékben élő hölgy szólt a befalazást végzi férfinek, hogy macskák lehetnek benn, de őt nem érdekelte. Végül valaki flexszel vágott lyukat a nyílásra, valószínűleg állatvédők léptek közbe.
A környéken évek óta heves viták dúlnak a négylábúak miatt. Vannak, akik a fertőzéstől, mások a patkányok elszaporodásától félnek, de a macskák befalazása miatt sokan felháborodtak.
A rést befalaztató DH Szerviz munkatársai péntek reggel jártak megmutatták a hírportál munkatársainak, milyen gondokat okoz, hogy az állatok a lyukon át bejárnak a közműfolyosóra. Bent sok az ürülék, büdös van, és van olyan csőburkolat, amit kaparófának használnak a cicák.
Végül olyan megoldás született, ami mindenkinek jó: egy olyan lyukat falaztatnak be, ami lehetővé teszi, hogy a macskák a kinti résben meghúzhassák magukat, de a közműfolyosóra már nem jutnak be – olvasható a cikkben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.