Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Budapesten határidőre felújították a két, bécsi szecessziós stílusú Szabadság téri épületet, amelyekben június végétől az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége működik majd – közölték a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőtől csütörtökön.
A Szabadság tér 10-11. szám alatti épületek felújítását két éve kezdték el, és hivatalosan május 10-én zárták le a munkát. Mindkét épület műszaki és biztonsági szempontból is megfelel a diplomáciai és konzuli misszió technikai követelményeinek.
A felújításnál figyeltek a műemléki értékek megőrzésére, a fenntarthatóságra és az energiahatékonyságra. Kiemelt szempont volt a tetőforma és a homlokzat helyreállítása, a belső lépcsőházak kovácsoltvas korlátelemeinek felhasználása, a csökkentett vízfelhasználás és a nagyarányú építőanyag-újrahasznosítás.
A közleményben idézték Márton Pétert, az MNV Zrt. vezérigazgatóját, aki szerint a kivitelezéskor több alapos mérést, vizsgálatot, egyeztetést végeztek, így az épület műszaki színvonala átlagon felüli, és ezt az amerikaiak is elismerik. Kitértek arra is, hogy korszerű környezetvédelmi és energiahatékonysági rendszereket alakítottak ki.
A két ingatlan az Egyesült Államok kormánya június végén veszi birtokba, ha jogerőre emelkedett az április 29-én kiadott végleges használatbavételi engedély és aláírták az ingatlancsere-szerződést.
Göncz Kinga akkori külügyminiszter és April Foley budapesti amerikai nagykövet 2007 szeptemberében írt alá ingatlancseréről szóló megállapodást. Eszerint az Egyesült Államok két másik épülettel együtt visszaadja Magyarországnak a Táncsics Mihály egykori börtönét is magában foglaló épületet a budai Várban, cserébe Magyarország átadja a budapesti amerikai nagykövetség melletti két épületet, valamint saját költségén elvégzi ezek felújítását.
A megállapodás ötven évre szól, a nagykövetség ez alatt az idő alatt 1,8 millió dollárt fizet az V. kerületi önkormányzatnak.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
A vizsgálatot nehezítette, hogy a Lamborghini csaknem teljesen elégett.