Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Újabb három üvegtábla zuhant le a pécsi Tudásközpontról. Az elmúlt négy évben összesen hét ilyen elem vált le a homlokzatról – írja a Dunántúli Napló.
Az épület déli oldalán, a harmadik és negyedik sorból hullottak ki üvegtáblák kedd délelőtt. A keleti homlokzatról, az első sorból egy nappal korábban esett le egy 80x300 centiméteres üvegtábla.
A Tudásközpontot 2010 decemberében adták át, a homlokzatán összesen ezer üvegtábla van, ezekből eddig összesen hét esett le és tört apró darabokra a járdán.
Legutóbb 2012. szeptember végén történt ilyen, és akkor vizsgálatot is elrendeltek. Prekopcsák Tamás, a Tudásközpont üzemeltetési igazgatója alapos vizsgálatot ígért.
A szakmisztérium és a pécsi egyetem képviselői, műszaki ellenőrök, tervezők, az üveg gyártójának és a tartószerkezet kivitelezőinek képviselői is részt vettek a vizsgálatban, de annak eredményeiről nem tudni semmit – derül ki a cikkből.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
A szállítás egyelőre zavartalan a szoroson keresztül, de a kereskedők továbbra is beárazzák a háborús kockázatokat.
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Értetlenül állnak „a várható intézkedések súlya előtt”.
Tasó Lászlót leszavazta a választókerületi tanács.
A közgazdász-akadémikus szerint a fő hatalmi centrumokat világszerte fokozatosan eluralja az illiberalizmus.