Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Kerítés csak a legszükségesebb helyeken lesz. Székesfehérváron új stadiont építenek, 2017-ben végezhetnek. A 11 milliárdos költséget még 3,8 milliárddal megdobja egy természetvédelmi terület rehabilitációja.
Miután a december végén induló bontással jövő tavaszra végeznek, 2016 áprilisában elkezdődik az új Sóstói Stadion építése Székesfehérváron, és 2017 júniusára befejeződik a kivitelezés. A beruházással kapcsolatban tartott sajtótájékoztatón Cser-Palkovics András polgármester közölte: a fejlesztés mintegy 15 milliárd forint összköltségű, amiből 11 milliárd forint jut a stadionra és a környék infrastrukturális fejlesztéseire, valamint 3,8 milliárd forint a közelben lévő Sóstó természetvédelmi terület rehabilitációjára.
A városvezető emlékeztetett arra, hogy a stadion UEFA IV-es besorolású lesz, vagyis Európa-bajnoki és világbajnoki selejtezők, Eb-csoportmeccsek megrendezésére alkalmas, továbbá Bajnokok Ligája csoportmeccseknek és U19-es, U21-es vb-döntőknek is otthont adhat. A 14 ezer néző befogadására, 100 százalékban fedett lelátókkal tervezett létesítménynél a "zöld szempontokat" is maximálisan figyelembe vették - tette hozzá.

A stadion a sport mellett oktatási, környezetvédelmi és kulturális funkciókat kap, így például 500 fősnél nagyobb konferenciaterem, ökológiai látogatóközpont, kiállítótér, oktatóterem is lesz benne. A közeli természetvédelmi területre egy 30 méter magas kilátóból lehet majd rálátni. A létesítményben ajándékboltot, szurkolói kocsmát és Vidi-múzeumot is kialakítanak. Kerítés csak a legszükségesebb helyeken lesz.
Cser-Palkovics András elmondta, hogy a bontásból származó lelátói székeket és korlátokat hasznosítani kívánják: az egykori MÁV-pálya felújítására használják, illetve Fejér megye kistelepülésein a futballpályák korszerűsítésére ajánlják majd fel. A polgármester jelezte, hogy a stadion tulajdonjoga mellé a környező edzőpályák és edzőcsarnok tulajdonjogát is szeretné az önkormányzat megszerezni. Ezek egy része jelenleg a Puskás Akadémia tulajdonában van, de a későbbi, gazdaságos üzemeltetés miatt szeretnék egy kézben tudni.
A tervek szerint a bontás és az építkezés idején a Videoton FC a hazai találkozóit Felcsúton, a Pancho Arénában rendezi meg.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?