Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ami a nyugati országokban magától értetődik, Indiában még luxus. A vízöblítéses WC-ről és az áramról, pontosabban ezek hiányáról van szó.
Amikor több mint két éve Narendra Modi lett India kormányfője, nagyszabású programot hirdetett a szegénység felszámolására. És ennek célja nem elsősorban a keresetek növelése volt. Az alapvető higiéniai feltételek megteremtését tekintette elsődlegesnek. Az UNICEF adatai szerint Indiában még hatszázmillió ember kényszerül arra, hogy a szabad ég alatt végezze el a dolgát. A vízöblítéses WC-ék hiánya a fertőző betegségek terjedésének egyik fő oka. Az elmúlt két év során valamit javult a helyzet, hiszen húszmillió indiai otthonban létesítettek vízöblítéses WC-t.
Modi minapi beszédében azt mondta, ez csak a kezdet, az erőfeszítéseket folytatni kell. Indiában egyébként több ember használ mobiltelefont, mint korszerű toalettet. Az indiai vidék másik fő problémája, hogy nincs villany. A fejlesztési program szerint, amit tavaly indított el a kormány, két és fél éven belül 18 ezer településre kell eljuttatni az elektromos áramot. A kormányfő szerint 10 ezer faluba már megérkezett a villany. Ezt egyelőre még csak a kormány mondja, a megbízható statisztikák még a tavalyi évre vonatkoznak. Ezek szerint 2015-ben még háromszázmillió indiai számára a petróleumlámpa biztosította az esti világítást.
Egyébként az áramszolgáltatás még a nagyvárosokban is gyakran akadozik. Sőt, gyakoriak a több százmillió embert érintő áramszünetek is. Az indiai erőművek elavultak, a vezetékhálózat is megbízhatatlan. Az áram nagy részét még most is szénerőművek termelik, ezért aztán a Modi kormány számára a környezetvédelmi megfontolások egyelőre nem szerepelnek a prioritások között. A zöldmozgalmat a gazdasági fejlődést akadályozó kerékkötőnek tekintik, és ha csak tehetik, mondvacsinált ürügyekkel be is tiltják környezetvédő szervezeteket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.