Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A 24.hu telefonon érdeklődött Farkas Boglárkánál, de amikor szóba hozták, hogy közpénzt készül elkölteni, az egykori műsorvezető bontotta a vonalat.
Farkas Boglárka, az Echo Tv korábbi vezérigazgatójának cége hetvenmillió forintot nyert el a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ) szálláshely-fejlesztésre – írta meg a 24.hu.
Farkas Boglárka a portál szerint egy Dsida Jenő-emlékházat és egy hozzá kapcsolódó vendégházat tervez nyitni Vászolyban. A telket és a rajta található lerobbant épületet a tulajdoni lap szerint még 2017-ben vásárolta meg. A projekt a helyiek egy részének egyáltalán nem tetszik, azt sérelmezik, hogy nem volt elég idejük a változtatások megismerésére és véleményezésére, ráadásul az önkormányzat nem hívott össze közmeghallgatást sem, lakossági egyeztetés nem volt.
Az állami turisztikai ügynökség nem részletezte, hogy konkrétan milyen szálláshely-fejlesztési projektre ítélt meg támogatást a DSIDA2018 Kft.-nek, amelynek az elmúlt három év során egyetlen forint forgalma sem volt. Az MTÜ csak annyit közölt a lappal, hogy a kft. szálláshely létesítésére nyert el 70 millió forint támogatást a Kisfaludy Program keretében, de az összegből egyelőre még egy forintot sem fizettek ki.
A portál kérdéseire Farkas Boglárka nem válaszolt, és amikor szóba hozták, hogy a 70 millió forintos támogatás közpénz, bontotta a vonalat.
Farkas Boglárka az Echo Tv után a Mészáros Holding kommunikációs vezetője lett.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.