Kiderült, hogy mennyiért vennének ingatlant az első lakást vásárlók Budapesten és vidéken

Soha nem volt még az ingatlanpiac ennyire tele az első lakásukat kereső vevőkkel.

  • HVG

Amióta elindult az Otthon Start Program, rekordszintre ugrott a lakást vásárlók között az első lakásukat keresők aránya – számolt a Duna House. A cég adatai szerint miután az év korábbi részében Budapesten 12 és 36, vidéken pedig 27 és 32 százalék között mozgott az első lakásukat vásárlók aránya az összes vevő között, szeptemberben a fővárosban 39, vidéken 40 százalékos lett ez a szám.

Tovább enyhíti az Otthon Start feltételeit a kormány, már testvér is lehet adóstárs

A szülők és a házastársak mellett már a testvérek is bevonhatóak adóstársként az Otthon Start hitelbe, amelyet ráadásul arra is felhasználhatunk majd, hogy testvérünket kivásároljuk az örökölt családi ingatlanból. A kedvezményes hitel továbbá igényelhető lesz önkormányzati bérlakások megvásárlása is.

Az összes vevőnek Budapesten 13, vidéken 15 százaléka volt tavaly ilyenkor huszonéves, mostanra ez az arány a fővárosban 23 százalékosra nőtt. Vidéken nem volt ennyire látványos változás, ott most 17 százalékon áll a mutató.

Az első lakásvásárlók által kiszemelt ingatlanok átlagára Budapesten 67,2 millió forint, vidéken pedig 50 millió. Az átlagos alapterület a fővárosban 60 négyzetméter, vidéken 87.

Hozzászólások

Útmutató cégvezetőknek

Pénznemváltás

Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?