A KPMG szakértői szerint a piac mérete és a futball színvonala miatt a fővárosban 15-20, a megyeszékhelyeken általában legfeljebb 10 ezres stadionokat lehet jól kihasználni üzletileg, ha az alapos üzleti terv jó végrehajtással párosul.
A Puskás Ferenc stadion 40-45 ezer férőhelye indokolt lehet Budapesten, de ott is fontos, hogy más funkciókra is használhassák illetve jól megszervezzék a kapcsolódó szolgáltatásokat.
Egy közepes, 15-20 ezer nézőnek szánt stadion fejlesztése is jóval több, mint 20 millió euróba kerül - emelte ki Andrea Sartori, a KPMG Sporttanácsadási csoportjának vezetője. Mint mondta: Magyarországon az a realitás, hogy a velünk azonos vagy közepes méretű és fejlettségi színvonalú európai országok szintjét érjük utól. Fontos, hogy a létesítmények teljes életciklusára vonatkozó árbevételeket és működési költségeket kell figyelembe vennie a tulajdonosnak és a későbbi működtetőnek is.
A KPMG most elkészült összehasonlító tanulmánya szerint még a sportban egyébként sikeres klubok sem mindig állnak a vezető helyeken a hasznosításban és bevételteremelésben. Példának említette a Real Madridot vagy a Barcelonát, illetve a Juventust vagy az Intert. Mindkegyiket megelőzik a vezető angol klubok, ahol messze a leghatékonyabb a stadionok kihasználtsága és a bevételtermelés.