A Hír Tv felvételén Horn Gábor Kóka Jánosnak éppen a televíziót nézve kommentálja Gyurcsány Ferencnek az MSZP választási központjában elmondott magyarázatát, hogyan kell értelmezni a népszavazás eredményét. Gyurcsány Ferenc éppen arról beszélt vasárnap este az MSZP számára meglehetősen kínosan végződött népszavazás kapcsán, hogy nehéz szétválasztani, milyen motívumok vannak az egyes választók fejében. "Nyilvánvalóan vannak, akik a nagyon konkrét kérdésre mondtak nemet. Azt mondták, ha nem muszáj fizetni a 300 forintot, akkor mi nem nagyon fizetnénk a 300 forintot." Erre reagált Horn Gábor, az SZDSZ frakcióvezetője az egyetértően mosolygó SZDSZ elnökhöz, Kókához fordulva: "..nem azt mondták Feri, azt mondták, menj a p...ba, valljuk be".
"A Fidesz a kampány során végig azt próbálta elhitetni, hogy a népszavazás nem csak három szakkérdésről, hanem a kormányról szól. Nincs kétségem a felől, hogy ezt sokan el is hitték nekik. E véleményemet fogalmaztam meg tegnap egy beszélgetés során igencsak szabados módon, amit az egyik televízió kamerája rögzített. Választási éjszakákon mindig szabadabban nyilatkozik az ember – főleg ha azt gondolja, nem a kameráknak beszél. Mindez néha akaratlanul is sértő lehet. Én ezúton kérek elnézést, mindenkitől, akit tegnapi mondataimmal megbántottam" - áll Horn Gábor hétfő délelőtt kiadott közleményében.
Horn Gábor elnézést kér
Választási éjszakákon mindig szabadabban nyilatkozik az ember – főleg ha azt gondolja, nem a kameráknak beszél - áll az SZDSZ ügyvivőjének közleményében. Előtte a Hír TV kamerája rögzítette, amint Horn Gábor trágárkodva kommentálja a kormányfő szavait.

Állami informatikai leállás: nem lehet kiváltani a receptre felírt gyógyszereket, akadozik a magyarorszag.hu oldal
Trump teljesítené Moszkva szinte valamennyi háborús követelését
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
Donald Tusk: a jelek szerint közel lehet az ukrajnai fegyverszünet
Győz a gyümölcshámozó – kritika a Fegyverek című filmről
Az ENSZ szerint azonnal le kell állítani Izrael tervét a Gázai övezet ellenőrzés alá vonásáról
HVG Top 50: A NER házi takarítócége már a hatodik legnagyobb foglalkoztató, a profitverseny ezüstérmese egy fura cégszerűség
A Sziget Fesztivál Nagyszínpadánál is szólt a mocskos Fidesz
A legnagyobb buli csütörtökön a Szigettől 12 kilométerre volt
Páváskodó szitizenek, Shawn Mendes és buborékok – fotók a Sziget második napjáról
Orbán Viktor rendezte fagyiadósságát Török Gábor felé
97 évesen meghalt a legendás Jim Lovell, az Apollo–13 parancsnoka
A Pegasus után újabb izraeli kémprogram magyarországi használatáról számol be egy nemzetközi jelentés
Mindent megváltoztat a 3 százalékos lakáshitel
Munka vagy nyugdíj? Európa-szerte küzdenek a pénzhiánnyal az idősek és a nyugdíjkasszák
Újabb bajba került NER-es céget ment meg a kormány
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.