Az MDF már a napokban kérte Bajnai Gordontól: fontolja meg, hogy csak a legszükségesebb, legsürgetőbb válságkezelő lépéseket végezze el, majd ezt követően tegye lehetővé a bizalmi válságot feloldó őszi előrehozott választásokat - mondta Herényi Károly, aki a miniszterelnök-jelölt vasárnapi kijelentéseire reagált az MTI-nek.
Véleménye szerint a pénzügyi és gazdasági válság mellett olyan mély bizalmi válságban van Magyarország, és ezen belül a politikai elit, hogy a szükséges reformokat, ilyen légkörben nem lehet meghozni.
Ugyan a válságot kezelni kell, de megoldást az őszi előrehozott választások kínálnak - tette hozzá. Felidézte, hogy az MDF már háromszor szavazta meg, sikertelenül, a parlament feloszlatását, de a párt tudomásul veszi, hogy ennek most nincsenek meg a politikai feltételei. Hangsúlyozta: pártja azt is tudomásul veszi, hogy az európai parlamenti választásokkal egy időben már nem lehet megtartani az előre hozott választásokat, ezért annak a legkorábbi időpontja az ősz lehet.
Herényi előrehozott választásokat kér Bajnaitól
Herényi Károly (MDF) szerint egy esztendő túl hosszú csak válságkezelésre; a politikus az MDF nevében azt kérte Bajnai Gordontól, tegye lehetővé az őszi előrehozott választásokat.
Tóta W. Árpád: Szép vagy, liberális Magyarország!
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.
FAZ-kommentár: Már látszanak a töréspontok Magyar Péter és az EU között
Minden dolgozójától megválik Balásy Gyula egyik cége
Erős Pistáéktól vesz kenyérgyárat a Lipóti Pékség
Mindent megtett a Fidesz, hogy gáncsolja, így is szép osztalékot tudott kivenni cégéből az Országgyűlés elnökének családja
Nagy Gábor: Csurran-cseppen, ömlik
Pálinkás Szilveszter lett a Dorko új márkanagykövete
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.