szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A tervek szerint 2013-ra épülhet ki a közvetlen, a lakott területeket kikerülő összeköttetés Eger és az M3-as autópálya között - jelentette ki a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. projektvezetője szerdán a hevesi megyeszékhelyen.

A 12,6 kilométeres szakasz becsült kivitelezési költsége mintegy 11 milliárd forint - közölte Dombrády Tamás azt követően, hogy megbeszélést folytatott a beruházás megvalósításáról Habis Lászlóval, a település polgármesterével.

A projekt a Nemzeti Fejlesztési Terv Közlekedési Operatív Programjának támogatásával valósul meg - tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Autó

Kilőtték az M30-ason szaladgáló kóbor kutyákat

Három kóbor kutya tévedt az M30-as autópályára péntek délelőtt Sajópetri közelében; az utat egy időre lezárták, az ebeket kilőtték - mondta a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.

MTI Itthon

Nem lesz zajvédő fal az M3-as bevezető szakaszán

Egyórás, személyeskedő hangvételű vita után a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén elutasította a városvezetésnek azt a javaslatát, hogy biztosítsanak forrást az M3-as autópálya bevezető szakaszának zajvédelmi falára és a környező házak nyílászáróinak cseréjére. Fideszes indítványra a közgyűlés minden döntést név szerinti szavazással hozott meg.

MTI Autó

Defektes kamion miatt torlódás volt az M3-ason

Műszaki mentés miatt teljes szélességében lezárták az M3-as autópálya Budapest felé vezető szakaszát a 36-os és 37-es kilométerkőnél, ahol egy lengyel rendszámú kamion defektet kapott.

MTI Itthon

Disznó szaladgált az M3-ason

Egy másfél mázsásra becsült sertés szaladgált kedd este az M3-as autópálya Heves megyei szakaszán hétfő este, riadalmat okozva ezzel a Budapest felé tartóknak - jelentette a helyszínről az MTI munkatársa.

MTI Autó

Halálos baleset az M3-ason - meghalt a súlyos sérült

Elhunyt a kórházban az M3-as autópályán pénteken este történt baleset súlyos sérültje, így immár kettőre emelkedett a baleset halálos áldozatainak száma - tájékoztatta szombaton az MTI-t a rendőrség.