Demszky: az EU támogatja a 4-es metró második szakaszát

Még a 2007 és 2013 közötti tervidőszakban kész támogatást nyújtani az Európai Unió (EU) a 4-es metró második szakaszának megépítéséhez.

  • MTI MTI
Demszky: az EU támogatja a 4-es metró második szakaszát

Demszky Gábor főpolgármester telefonon nyilatkozva elmondta: az EU DG Regio főigazgató-helyettesével, Michele Pasca Raymondóval folytatott megbeszélésen elvi megállapodásra jutottak abban, hogy az unió által kifogásolt minden szerződést kiemelnek a projekt EU-s finanszírozásából, hogy a korábbi visszafizetési kockázatot elkerüljék.

Egyetértésre jutottak abban is, hogy a metró harmadik szakaszának keretében előkészítik a budaörsi virágpiac és a Rákospalota irányába történő meghosszabbítást. 
   
A csepeli központi szennyvíztisztító 428 millió eurós beruházási költségéhez az EU az általa javasolt módosításokkal együtt 278 millió euró támogatást nyújt - jegyezte meg Demszky Gábor.