Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára lesz az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt., a család tulajdonában lévő cég vezérigazgatója.
A volt miniszterelnök csütörtöki blogbejegyzésében arról ír, hogy az alapítástól kezdve, amíg el nem kezdett politikával foglalkozni, addig ő vezette a céget. Az irányítást azonban mégsem veszi vissza, mert továbbra is közügyekkel kíván foglalkozni. "Ez lett az életem" - indokolta a döntését.
Gyurcsány Ferenc szerint az elmúlt években - amikor egy vagyonkezelő irányította a céget - nem volt látványos fejlődés, de becsületesen megőrizték az Altust. "Most már persze ez nem elég. Új kezdeményezésekre, határozott vezetésre van szükség. Olyanra, amely a világválság körülményei között is megőrzi és gyarapítja az Altus erejét" - vélekedett a volt miniszterelnök.
Emlékeztetetett arra, hogy a felesége pénzügyjogot tanít az egyetemen és komoly vezetői tapasztalatot szerzett az államigazgatásban. "Most az üzleti életben kívánja kipróbálni a tehetségét. Szerintem jó döntés. Nincs kétségem afelől, hogy ebben is sikeres lesz" - írta a blogjában.
© mszp.hu |
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.