Az egyetlen napirendi pontot tárgyaló közgyűlésen megjelent 46 képviselő 27 nem, 17 igen és 2 tartózkodás mellett vetette el a szervezet feloszlatását kezdeményező indítványt.
Az OCÖ ellenzéki, Lungo Drom-frakciója azt követően kezdeményezte a rendkívüli közgyűlés összehívását, hogy az október 9-én tartott, szintén rendkívüli közgyűlésen a független képviselők szavazatával többségbe kerültek, és nem fogadták el a napirendet, ezért az elnök elnapolta az ülést. Az ellenzéki frakciót vezető Farkas Flórián ezt akkor úgy értékelte, hogy Kolompár Orbán megbukott, már nincs többsége az OCÖ közgyűlésében, ezért kezdeményezték a testület feloszlatását.
Nem oszlatták fel az OCÖ-t
Nem kapott többséget az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) feloszlatására vonatkozó ellenzéki indítvány a roma érdekképviselet keddi budapesti rendkívüli közgyűlésén.
A végén jött a dráma, Spanyolország nyerte a foci-vb szuperrangadóját, Ronaldo nem lesz világbajnok
Belefuthat az első brüsszeli pofonba a kormány az Alaptörvény-módosítással
A hatalomkoncentráció jegyében egy fontos pont is kikerülhet az alkotmányból, amelyet éppen az Európai Unió szorgalmaz.
Pócs János nem törődött bele Magyar hiányába: könyvet olvas róla a parlamentben
Trump telefonál egyet, és eltörlik a piros lap utáni eltiltást – akinek elég hatalma van, az bármit megtehet?
Donald Trump elismerte: ő kérte, vizsgálják felül az amerikai focista eltiltását
Infantino is kiadott egy közleményt: igyekszik bagatellizálni azt, hogy Trump megpróbálta őt befolyásolni
A diktátorok kedvenc játéka: a focivébé irányítása
Közzétette a Sándor-palota Sulyok Tamásnak a Velencei Bizottsághoz írt levelét
Kilenc feljelentett közül csak egy kért bocsánatot a „Zsolti bácsizásért”, a többiek a végére járnának az ügynek
Semjén nem ment el a meghallgatásra.
Képeken a Dél-Európában tomboló erdőtüzek
Ruff Bálint aláírta: július 31-én megszűnik az MCC Alapítvány
„Értelmetlen pusztítás, rombolás és bosszú” – reagált Orbán Balázs.