Péntek délelőtt negyed 10-kor hívta fel a fenyegető a rendőrség segélyhívószámát, majd közölte, hogy a Békéscsabai Központi Szakképző Iskolában bombát helyezett el. Az iskolának öt tagintézménye van, de a telefonáló nem jelölte meg pontosan, hogy melyikben van a robbanószerkezet, így a rendőrségnek mindegyik intézményt ki kellett üríteniük. A tűzszerészek megkezdték az épületek átvizsgálását, egyelőre nem találtak bombát. A rendőrség már azonosította azt a telefonfülkét, melyből a hívás az ügyeletre érkezett. Az először az utcára terelt diákokat hazaküldték, az elmaradt órákat később pótolják.
Öt középiskolát ürítettek ki Békéscsabán
Öt középiskolát kellett kiüríteni Békéscsabán, miután egy ismeretlen telefonon közölte, hogy valamelyikben bomba fog robbanni - értesült a HavariaPress.