Az MTI úgy tudja, a döntés a budapesti szervezetek körében nagy felháborodást váltott ki, és az eset miatt az MDF Budapesti Választmányának rendkívüli ülését is összehívták szerdára. Az MTI birtokába került Lévai Zoltánnak, az MDF budapesti elnökének levele, melyben azt írja: a budapesti alapszervezetek feloszlatása az alapszabály értelmében csak a budapesti választmány javaslatára történhet. Szerinte azonban a Budapesti Választmány ilyen határozatot nem hozott.
A feloszlatás folyamatában az utolsó döntési jogkör az Országos Választmányé. Az Országos Választmány kizárólagos jogköre a szervezetek feloszlatása, ilyenről azonban nem tárgyalt - tette hozzá. Mint írja, a budapesti öt szervezet, a XII., a XV., a XVI., a XXII., valamint a XXIII. kerület feloszlatásáról szóló döntés három fontos testület a Budapesti Választmány, az Országos Elnökség, Országos Választmány megkerülésével született.
"A jogszerűtlenség szempontján túl fontos kiemelni, hogy a 2010-es országgyűlési választásokra készülve minden ilyen jellegű, kívülről jövő beavatkozás a belső bizalmat és a közös együttműködést gyengíti, és veszélyezteti az eredményes választási szereplést, melyben Budapest kiemelt szerepet játszik. Tekintettel az elmúlt időszakban a budapesti MDF életében bekövetkezett újrakezdésre, szakmai munkára és nyugalomra, a budapesti szervezetek feloszlatása nem indokolt, nem elfogadható, különösen akkor nem, ha ez a párton belüli befolyásszerzés eszköze" - írja a levélben.
Az MDF feloszlatta öt budapesti alapszervezetét
Az MDF Országos Választmányának Elnöksége a párt öt budapesti alapszervezetének feloszlatásáról hozott határozatot - értesült az MTI szerdán.

Állami informatikai leállás: nem lehet kiváltani a receptre felírt gyógyszereket, akadozik a magyarorszag.hu oldal
Trump teljesítené Moszkva szinte valamennyi háborús követelését
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
Donald Tusk: a jelek szerint közel lehet az ukrajnai fegyverszünet
Győz a gyümölcshámozó – kritika a Fegyverek című filmről
Az ENSZ szerint azonnal le kell állítani Izrael tervét a Gázai övezet ellenőrzés alá vonásáról
HVG Top 50: A NER házi takarítócége már a hatodik legnagyobb foglalkoztató, a profitverseny ezüstérmese egy fura cégszerűség
A Sziget Fesztivál Nagyszínpadánál is szólt a mocskos Fidesz
A legnagyobb buli csütörtökön a Szigettől 12 kilométerre volt
Páváskodó szitizenek, Shawn Mendes és buborékok – fotók a Sziget második napjáról
Orbán Viktor rendezte fagyiadósságát Török Gábor felé
97 évesen meghalt a legendás Jim Lovell, az Apollo–13 parancsnoka
A Pegasus után újabb izraeli kémprogram magyarországi használatáról számol be egy nemzetközi jelentés
Mindent megváltoztat a 3 százalékos lakáshitel
Munka vagy nyugdíj? Európa-szerte küzdenek a pénzhiánnyal az idősek és a nyugdíjkasszák
Újabb bajba került NER-es céget ment meg a kormány
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.