A BRFK közleménye szerint a Vágóhíd utcai épülethez kiérkező rendőrök azt tapasztalták, hogy a tulajdonos az égő épületben, a tűz miatt már majdnem beszakadt mennyezet alatt havat lapátol égő értékeire. Mivel többszöri felszólításra sem jött ki az épületből, a két rendőr, hogy megóvják a testi épségét, kihozta onnan.
Mivel a tűzoltók még nem értek a helyszínre, a rendőrök – a tűz terjedésének megakadályozása érdekében – visszamentek az épületbe, és a gyúlékony anyagokat kidobták a hóra. Ezután pedig - mivel a tűz továbbterjedt - oltani kezdtek. Az időközben helyszínre érkező tűzoltók folytatták az oltást. A két rendőr később rosszullétre panaszkodott, és mivel panaszaik nem enyhültek, kórházba vitték őket, ahonnan délután hazamehettek.
Kórházba került két életmentő rendőr
Kórházba vittek két rendőrt, aki még vasárnap reggel egy XXI. kerületi épületből mentett ki egy férfit; délután hazaengedték őket - közölte az esti órákban a rendőrség.