A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A BKV nem tartja be a kollektív szerződést (ksz), mert második hónapja nem fizeti ki az abban foglalt havi 6 ezer forintos melegétkezési utalványokat - olvasható három BKV-s szakszervezet közös nyilatkozatában, amelyet szerdán juttattak el az MTI-hez.
A BKV Liga-Munkástanács Szövetség, a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége és a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeteinek Szövetsége által aláírt nyílt levélben nevetségesnek minősítették, hogy a BKV második hónapja "nem képes megfelelően elszámolni a béreket (...), tetézve a problémát azzal, hogy a törvényeket megsérti." Mint írták, számukra úgy tűnik, hogy a BKV menedzsmentjének egyes tagjai "háborút folytatnak saját munkavállalóik ellen". Nyílt levelükben követelték, hogy a cég vezetése a "saját háza táján tegyen rendet" és fizesse ki a melegétkezési utalványokat.
A BKV menedzsmentje és a szakszervezetek között több hónapig zajlottak az egyeztetések a 2010-től érvényes kollektív szerződésről, de nem sikerült megegyezniük. A melegétkezési utalványok mértéke az érdekképviseletek egyik fő követelése volt, ők nettó 8 ezer forintot szerettek volna, de a BKV csak 6 ezer forintot ajánlott. Többek között emiatt a buszos és villamosos szakszervezetek egy hétig sztrájkoltak január elején, de végül az érdekképviseletek a sztrájkmegállapodásban 6 ezer forintos juttatásról állapodtak meg.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.