Ma kezdődnek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Ma kezdődnek és jövő szerdáig tartanak az idei tavaszi érettségi emelt szintű szóbeli vizsgák. A mintegy 27 ezer szóbeli vizsgát 142 helyszínen, 1839 tantárgyi bizottság előtt rendezik.

  • MTI

Mint közleményében az Oktatási Hivatal (OH) írta, az érettségizők emelt szinten 89 vizsgatárgyat választottak, ezen tárgyak mindegyikéből van szóbeli vizsga is. Az emelt szintű vizsgákat az OH szervezi: a szóbeli tételeket a hivatal készítteti el és juttatja el a háromtagú tantárgyi bizottságokhoz. A tantárgyi bizottságok elnökét és tagjait az OH bízza meg.

A vizsgázó teljesítményét az adott tantárgyi bizottság mindhárom tagja külön-külön értékeli a vizsgatárgy leírásában, jogszabályban rögzített szempontok alapján, egyéni értékelőlapon. Az egyéni értékelések egyeztetése után közösen tesznek javaslatot az érettségi vizsgabizottságnak a vizsgázó teljesítményének minősítésére. A tantárgyi bizottság egyéni osztályozóívet állít ki minden vizsgázóról, ezt az OH megküldi az illetékes érettségi vizsgabizottságnak. Az emelt szintű szóbelik után, június 14-től 25-ig tartják a középszintű szóbeli vizsgákat.

Hozzászólások