Gyurcsány üzeni Orbánnak: szégyen a gyáva miniszterelnök

Gyurcsány Ferenc blogjában tudatta, hogy ha megvádolják, önként mond le mentelmi jogáról.

  • hvg.hu hvg.hu
Gyurcsány üzeni Orbánnak: szégyen a gyáva miniszterelnök

"Fenyegetőznek a fiúk. Börtönbe akarnak küldeni. De akkor miért beszélnek róla, miért nem teszik? Vajon mi a szándékuk? Ijesztgetnek? Akkor rossz helyen kopogtatnak" - írja legfrissebb posztjában a szocialista politikus.

Gyurcsány Ferenc egészen pontosan így fogalmaz mai blogbejegyzésében: Ha a politikai küzdelmet bíróságon akarják lefolytatni, én állok elébe. Vádlott helyett vádlójuk leszek. Vádlója ennek a torz, erőszakos, megfélemlítésre játszó Fidesz világnak. Leleplezője a kétszínűségnek, a megtévesztésnek, a hazugságnak.
 
Írásában üzen is Orbán Viktornak: "ha harc, hát legyen harc. Én nem fogok kitérni előle. De legyen annyira férfi, hogy ne a táskahordóit küldje rám. Ne legyen gyáva. Mert az nem csak neki szégyen, hanem az országnak is. Az tudniillik, hogy gyáva miniszterelnöke van".

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

Az eddigieknél is több oka van tüntetni az LMBTQ-közösségnek

A melegellenes törvény elfogadása óta nőtt a közösség tagja elleni erőszakos bűncselekmények száma, és ma is magas az LMBTQ-emberek egyenjogúságát elutasítók aránya, vagyis nem maradt hatástalan a kormány homofób retorikája. A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.