A Kim Ir Szen utca ügyében a képviselőtestület nemrégiben újabb döntést hozott, miután az egyik helyi képviselő a térképeket és az adatokat böngészve rábbukkant az elnevezésre a dokumentumok között - tudta meg a hvg.hu. Egy helytörténészt, Ferenczi Sándort is bevontak az újabb döntés előkészítésébe, ő javasolta, hogy Malomérinek nevezzék el ezúttal az utcát. Minderről már határozott is Békés város képviselőtestülete. Mint megtudtuk, egyelőre még zajlik a földhivatali procedúra, tehát még "él" egy darabig az észak-koreai diktátor emléke, de hamarosan az ottani dokumentumokból is eltűnik a Kim Ir Szen elnevezés.
Végleg eltűnik Kim Ir Szen Békésből
A beol.hu hírportál szerint a békési (városi) képviselő-testület egy 1991-es határozatával megszüntette ugyan a településen lévő Kim Ir Szen utcát, amit azonban a földhivatal nem nevezett át, így a hivatali dokumentumokban máig szerepel az észak-koreai diktátor neve. A békési képviselőtestület újabb döntésével Malomérinek keresztelték át a közterületet.
Magyar Péter bejelentette, sikerült Ukrajnával megállapodni a magyar kisebbség jogairól
Mindent megtett a Fidesz, hogy gáncsolja, így is szép osztalékot tudott kivenni cégéből az Országgyűlés elnökének családja
Visszahívott három nagykövetet a Magyar-kormány
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.