Halálos balesetet szenvedett a kutyáját szállító autós Miskolcon

Fékezés nélkül rohant bele egy pirosnál álló teherautóba Miskolcon csütörtökön délután egy autó, a szemtanúk szerint a 34 éves rudabányai férfi a kutyájával foglalkozott. A férfi a kórházba szállítás közben, a kutya a helyszínen vesztette életét.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
Halálos balesetet szenvedett a kutyáját szállító autós Miskolcon

Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság kommunikációs munkatársa a Független Hírügynökséggel azt közölte: a teherautó megállt a piros lámpánál a 26-os út miskolci bevezető szakaszán.

A mögötte haladó négyütemű Trabant vezetője azonban nem vette észre, hogy a tehergépjármű lassít, és fékezés nélkül a jármű platója alá csúszott. A sérültet a tűzoltók szabadították ki, de a kórházba szállítás közben életét vesztette a 34 éves rudabányai férfi. Szemtanúk szerint a férfi vezetés közben a kutyájával foglalkozott az autóban, ezért nem érzékelte a veszélyhelyzetet. Az ütközés következtében a kutya is elpusztult.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.