Megszavazták az új alkotmányt – percről percre
percről percre

Megszavazták az új alkotmányt – percről percre

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A parlamentben 262 igen, 44 nem, 1 tartózkodással megszavazták az új alkotmányt. A szavazás napjának parlamenti eseményeit kövesse nálunk percről percre.

Most érkezett

Századvég: Orbán alig marad le Mátyás király mögött

Mindössze két százalékkal marad le Orbán Viktor Mátyás király mögött azon a listán, amely a Magyarországot megjelenítő ismert személyeket sorolja fel - írja legújabb közvélemény-kutatásának eredményeire hivatkozva a Századvég Alapítvány. A listát Széchenyi István vezeti a válaszadók véleménye szerint, a második Kossuth Lajos, a harmadik pedig Petőfi Sándor.

A Fidesz-KDNP március 14-én nyújtotta be az új alkotmánytervezetét az Országgyűlésnek. Akkor Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője úgy fogalmazott: "azt reméljük, hogy a Fidesz és a KDNP képviselőcsoportja nevében ma a jövő Magyarországának alkotmányát, Európa egyik legjövőorientáltabb alkotmánytervezetét tudjuk beterjeszteni". Az MSZP és az LMP nem vett részt az alkotmányozásban, a Jobbik pedig jelezte, nem fogja megszavazni az új alaptörvényt. További részleteket erről itt olvashat, a zárószavazásról készülő fotóinkat pedig Nagyítás-fotógalériánkban találja!

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ma biztos nem engedik be a tűzoltókat

Korábbi terveivel ellentétben hétfő helyett kedden tart munkavédelmi ellenőrzést a Parlamentben a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete - mondta el újságíróknak a szervezet elnöke, miután egyeztetett az Országgyűlés gazdasági főigazgatójával. Árok Kornél (képünkön) közölte, hogy az ülésnapra való hivatkozással hétfőn nem engedték be az épületbe 28 kollégájukat. Ilyen tiltás sehol nincsen jogszabályba rögzítve - jegyezte meg, hozzátéve: erről korábban nem értesítették őket, pedig - állítása szerint - április 12-én datálták a kérelmüket, amelyet április 13-án futárral küldtek el az Országgyűlésnek.

Elégedetlenek a honfoglalók

A Honfoglalás 2000 Egyesület köszönetet mond ugyan a kormánykoalíciónak az új alkotmánytervezet megalkotásáért, ám több tekintetben is aggodalmát hangoztatja, mindenekelőtt a termőföld és a vízvagyon kérdésében. A „honfoglalók” szerint időt kellett volna hagyni a társadalomnak a véleményezésre.

Ami a Ház körül van...

Láncban álló emberek láthatók a Parlament ablakából, akik az új alkotmány ellen tüntetnek a pesti alsó rakparton, az Országház épülete körül.

Hol cigizik Kerényi?

A fideszes Kerényi János - aki akkor vált híressé, amikor hazudott a hvg.hu parlamenti tudósítójának, majd másnap újabb hazugságba keveredett - kiment az erkélyre dohányozni - jelentette kollégánk, aki a hazudós eset óta kiemelt figyelmet szentel a képviselőnek. "A dohányzásra kijelölt hely a parlamenti ülésterem környékén az erre a célra kijelölt szoba. A plenáris ülésterem mellett egy helyiséget kijelölt Bakos Emil, az Országgyűlés Hivatalának gazdasági főigazgatója és ott lehet dohányozni. Slussz" - közölte megkeresésünkre Altorjai Anita, az Országgyűlés sajtófőnöke. Ha ez valóban így van, Kerényi megint tiltott helyen füstölög.

 

Brit lapok: a Fidesz nem egyeztetett a társadalommal

A magyar alkotmányozásról, illetve a gyermekek utáni plusz szavazatról szóló elképzelésekről közöl értékeléseket hétfőn több brit napilap.

Élőlánc és ima az Országház előtt

Papp Lajos szívsebész, a demonstráció szervezője

Razzia: nem engedték be a tűzoltókat a Parlamentbe

Eddig még a Parlament kapuján sem jutott be az a szakszervezeti csoport, amely azt tervezte, hogy munkavédelmi ellenőrzést tart az épületben hétfőn délelőtt. Árok Kornél, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének elnöke a Független Hírügynökségnek elmondta: már 13-án megkérték az engedélyt, de az őrök a kapunál hétfőn délelőtt azt mondták, elkeveredett a levél, így nem mehetnek be.

Schiering: a kormány rosszabb az IMF-nél

Önök rosszabbak az IMF-nél - mondta Schiering Gábor. Az LMP politikusa azt mondta, a kormány intézkedései megszorítások, és felülmúlják az IMF elvárásait is.

Cséfalvay Zoltán államtitkár viszontválaszában azt mondta, szerinte nem lehet a munkahelyteremtést megszorításnak nevezni, s azt sem, hogy több pénzt hagynak az embereknél, mint eddig.

Mesterházy: illegitim és ideiglenes lesz az új alkotmány

Mesterházy Attila szerint az új alaptörvény illegitim és ideiglenes lesz, s azt a következő választások után nemzeti konszenzus alapján meg kell változtatni. Az MSZP elnöke pártja budapesti részországgyűlésén azt mondta: a Fidesz-KDNP alkotmánytervezete "perverz társadalompolitikát és kalandor gazdaságpolitikát" rögzít, riasztó demokráciafelfogást tükröz, lehetőséget ad a szólásszabadság, a szociális és munkavállalói jogok korlátozására, valamint arra, hogy az állam beavatkozzon a polgárok magánéletébe. Kifejtette: a demokraták feladata ezért az, hogy egy asztalhoz üljenek, és megtervezzék "a visszautat a jogállamhoz". Mesterházy Attila szerint nem az új alkotmány elfogadásának napja történelmi, hanem a következő választásoké lesz az, amely után nemzeti konszenzus alapján meg kell változtatni az alaptörvényt, és "újra kell alapítani a köztársaságot".


1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólások