Nyereményt ígért, pénzt kért egy nem létező cég

Termékbemutató keretében ígértek nyereményt a résztvevőknek egy nem létező cég nevében Nagykanizsán, később azonban a szervezők pénzt kértek a "nyertesektől".

  • MTI
Nyereményt ígért, pénzt kért egy nem létező cég

Salamon Róbert, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel kedden azt közölte: az eset miatt egy idős asszony tett feljelentést a rendőrségen. A sértett elmondta, hogy amikor a bemutatóra érkeztek, sorszámot kaptak a résztvevők, annak alapján nyereménysorsoláson vettek részt. A szervezők azonban csak akkor voltak hajlandók átadni a nyereményt, ha készpénzben fizetnek érte a "nyertesek".

A termékbemutató után telefonon újból pénzbefizetést kértek a cég nevében, továbbá áruvásárlási hitel igényléséhez kötötték a nyeremény átadását. Az asszony ezek után informálódott a termékbemutatót tartó kft. felől, de miután kiderült, hogy az adott cég nincs nyilvántartásba véve, csalás gyanúja miatt feljelentést tett a nagykanizsai rendőrkapitányságon.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.