Ártalmatlanok a kiskunlacházi reptéren talált fiolák

Az elsődleges információk szerint ártalmatlan az az anyag, amely a kiskunlacházi volt katonai reptéren talált ampullákban van - közölte Marton András, a Havaria laboratóriumi munkacsoport parancsnoka.

  • MTI MTI
Ártalmatlanok a kiskunlacházi reptéren talált fiolák

Marton András elmondása szerint a 30 ampullán NATO-megjelölés szerepelt orosz, illetve angol nyelven, az eszközöket kiképzés során imitációra használták, ezért a fiolákban nem éles anyag van. Hogy pontosan milyen anyagot tartalmaznak, azt laboratóriumi vizsgálat fogja megállapítani, majd Marton András elmondása szerint megsemmisítik az ampullákat.

A Honvédelmi Minisztérium csütörtök délután azt közölte, hogy fiolákat találtak a kiskunlacházi reptér főépületében, ezért azok vizsgálatára laboratóriumi munkacsoport vonult a helyszínre.