Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Magyar Hírlap szerint tanárképző központokat állítanának fel az egyetemeken és a főiskolákon a pedagógusképzés egységességének és komolyabb szerepének biztosítására.
A napilap szerdai száma arról ír, hogy a Hoffmann Rózsa vezette oktatási államtitkárság szerint feltétlenül szükség van ilyen – közvetlenül az intézmények rektorai alá tartozó - szervezeti egységekre, amelyeknek legfőbb feladatai a gyakorlati év megszervezése, a mentortanárokkal való kapcsolattartás, a pedagógusok továbbképzése és a minőségi ellenőrzés lenne.
A kabinet közlése szerint a leendő központoknak csak a szerepköreiket és kereteiket szabná meg a kormányzat, a konkrét megvalósításukat az intézményi autonómia körébe utalnák, figyelembe véve a már meglévő spontán szerveződéseket, például a tanárképzési kollégiumokat és bizottságokat.
A napilap információi szerint fontos változás lesz még, hogy 2013-tól bizonyos szakokon visszaállítják a kétszakos, egyciklusú tanárképzést, hosszabb gyakorlati időt szabnak meg a szaktanároknak, valamint ismét kettéosztják az általános és a középiskolai pedagógusok képzését.
"Az egyciklusú képzés visszaállítása a közismereti tárgyak szakjain történne, például magyar–történelem, matematika–fizika vagy testnevelés–biológia párosítások esetén. Nem változna viszont a jelenlegi rendszer a szakmai tanárképzésben, például mérnök vagy közgazdász szakok esetén, illetve bizonyos művésztanárképzésekben sem" - közölte a tárca illetékese a Magyar Hírlappal.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.