Jövő hét közepén jön a lehűlés

Hétvégéig marad a nyárias meleg, jövő héten viszont változékonyra fordul az idő, és több fokkal visszaesik a hőmérséklet.

  • MTI MTI
Jövő hét közepén jön a lehűlés

Csütörtök éjjel az ország nagy részének időjárását egy nedves léghullám alakítja majd, emiatt több helyen előfordulhat eső, záporeső. Néhol egy-egy zivatar is kialakulhat, amelyet erős szél kísérhet. Egyes területeken rövid idő alatt nagyobb mennyiségű csapadék is hullhat.

Péntek hajnalban 13, 18, délután 25, 30 fok várható. Napközben egyre többfelé egyre hosszabb időre kisüt majd a nap, de elsősorban keleten néhol még előfordulhat egy-egy zápor, zivatar, nyugaton, délnyugaton viszont inkább fátyolfelhők lesznek.

MTI

A nyárias meleg idő hétvégén is folytatódik, sok napsütésre lehet számítani, csapadék nem valószínű - mondta Jenki Szilvia meteorológus.

Jövő héten változékonyabbra fordul az időjárás. A több-kevesebb napsütés mellett gyakran erősen megnövekszik a felhőzet. Többször, többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat, és környezetében helyenként viharossá fokozódhat a szél.

Erősödik az éjszaki lehűlés, és több fokkal gyengül a nappali felmelegedés is. A hét közepén az ország nagy részén 18-24 fokot mérhetnek majd.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.