Ásványvízzel próbálták takargatni a hamis parfümöt

Ásványvízzel álcázták a hamis parfümöt egy török kamionban. Az előzetes szakértői vélemény alapján az illatszerek hamisítványok

  • MTI MTI
Ásványvízzel próbálták takargatni a hamis parfümöt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai közúti ellenőrzés során a 43-as főúton megállítottak egy török honosságú tehergépjárművet, amely az okmányok szerint ásványvizet vitt Törökországból Németországba. A pénzügyőrök azonban a raktérben, néhány zsugorfóliába csomagolt ásványvíz mögött több mint 44 ezer darab, különféle világmárkajelzéssel ellátott parfümöt találtak - közölte a NAV hétfőn.

Az előzetes szakértői vélemény alapján az illatszerek hamisítványok, ezért a több mint 200 millió forint piaci értékű szállítmányt lefoglalták. A pénzügyi nyomozók az ügyben áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen eljárást indítottak - írta a NAV közleményében.

Kösz, jól: Kell aggódnom a hajhullás miatt?

Kösz, jól: Kell aggódnom a hajhullás miatt?

Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.