A meteorológus azt mondta: március 17-én Budapesten 2005-ben volt a legmelegebb, akkor Pestszentlőrincen 21,9 Celsius-fokot mértek. Ez a rekord egy tizedfokkal dőlt meg. Szombaton ugyanis szintén Pestszentlőrincen 22 fokot mértek. Az országos napi melegrekordot szintén 2005-ben állították be. Ekkor Sopronban és Szentgotthárdon is 23,2 Celsius-fok volt. Mostantól az új országos napi melegrekord 24,5 fok, ezt Baján mérték – mondta a meteorológus. Hozzátette: az értékelések ugyanakkor hosszabb időt vesznek igénybe, így az új rekordok csak 1-2 nap elteltével válnak teljesen hivatalossá.
Megdőltek szombaton a melegrekordok
Megdőlt a budapesti és az országos napi melegrekord szombaton – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-vel.

EESZT-káosz: sokan a gyógyszerészeket hibáztatták a patikákban, ahol csak kis roham volt a nagy leállás után
Lánczi Tamás megírta vádiratát az összes közvélemény-kutató ellen, amely szerint nem vezet a Fidesz
21 Kutatóközpont: Lánczi Tamás hazudott, amikor azt állította, hogy a közvélemény-kutató külföldi megbízásokat teljesít
Publicus: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye a Fidesszel szemben
Néhány nappal a halála előtt hagyta minden vagyonát a szomszédjára egy budapesti nő, a bíróság szerint nem történt csalás
Fel lehet rázni a Szigetet, de Japánig kell érte menni
Telegraph: Zelenszkij enyhülni látszik, kész lehet lemondani az oroszok által megszállt területekről
Megváltozhatott az ukrán elnök álláspontja Trump és Putyin alaszkai találkozója előtt.
Trump földeket szerezne vissza Ukrajnának, az EU még konzultálna Zelenszkijjel és az amerikai elnökkel
Szijjártó Péter az orosz külügyminiszter-helyettessel egyeztetett a Trump-Putyin találkozó előtt
Trump kihirdette a közbiztonsági vészhelyzetet Washingtonban - tényleg odavezényli a Nemzeti Gárdát
Az amerikai elnök szerint ez „Washington felszabadításának napja”.