Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
A legkorábban 2013 végére szűnhetnek meg az áldatlan állapotok a fővárosi Baross téren, amely 2008 márciusa óta van lezárva a 4-es metró építése miatt; a BKV újra kiírta a közbeszerzést a tér rendezésére, a munkák becsült értéke áfa nélkül 6,5 milliárd forint - írta a Napi Gazdaság csütörtökön.
A pályázat nyertesének feladata lesz a Baross tér és a csatlakozó utcák út- és járdaszakaszainak bontása, a közművek, a trolibusz-felsővezeték, a közvilágítás, az elektromos és hírközlési hálózatok bontása, illetve újak építése, a villamospálya bontása, az aluljárórészek bontása és új aluljáró építése, az aluljáró bútorainak szállítása. Díszkivilágítást kell felszerelni a Keleti pályaudvar épületére és az áthelyezett Baross-szoborra.
A munkák része egy BKV-végállomás létesítése a Keleti pályaudvar indulási oldalán, a 4-es metró szellőzőjének kivezetése, egy fedett utasvárakozó építése, valamint a tér zöldfelületének, díszburkolatának rendezése.
A nyílt közbeszerzési eljárás ajánlattételi határideje május 2., így – az eredményhirdetést követően – a munkák legkorábban a második félévben kezdődhetnek, a befejezés pedig 2013 vége lenne – írta a Napi Gazdaság.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.