Külföldre menne tanulni? Vannak lehetőségek

Nemzetközi továbbtanulási börzét rendeznek a fővárosban pénteken és szombaton, a rendezvényen a szervezők tájékoztatása szerint kifejezetten külföldi tanulmányi, nyelvtanulási és ösztöndíj-lehetőségeket mutatnak be.

  • MTI MTI
Külföldre menne tanulni? Vannak lehetőségek

A Move2study Nemzetközi Továbbtanulási Börzén várhatóan húsznál is több külföldi oktatási intézmény vesz részt Budapesten.

A börze kifejezetten külföldi tanulmányi, nyelvtanulási és ösztöndíj-lehetőségeket mutat be. Elsősorban azok számára nyújt egyedülálló információszerzési lehetőséget, akik a külföldi (tovább)tanulási lehetőségek, ösztöndíjak iránt érdeklődnek és szeretnének személyesen, az intézmények képviselőitől választ kapni az ezekkel kapcsolatos kérdéseikre - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben. 

A kiállítók között az egyetemek, főiskolák mellett középiskolák is szerepelnek, de található közöttük egy adott ország több intézményét tömörítő hálózat is. A Tempus Közalapítvány standján nemzetközi ösztöndíjprogramokról is információt szerezhetnek az érdeklődők. 

A www.move2studyfairs.com oldalon elérhető, folyamatosan bővülő kiállítói listában már jelenleg is számos ország (köztük az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Hollandia vagy Új-Zéland) intézményei szerepelnek. A továbbtanulási börze minden látogató számára ingyenes és 13 és 17 óra között várja az érdeklődőket.

Így gondozd a Trumpodat – Európa megtalálta a kezelési útmutatót az amerikai elnökhöz?

Így gondozd a Trumpodat – Európa megtalálta a kezelési útmutatót az amerikai elnökhöz?

Nyílt konfrontáció helyett dicséret és tömjénezés, meg egy nagy adag türelem – így próbálják meg az európaiak jobb belátásra bírni Donald Trump amerikai elnököt az európai vezető politikusok. Dolgukat nehezíti, hogy az oroszok már korábban rájöttek arra, miként kell bánni a Fehér Ház nárcisztikus urával. De azért a pénz is beszél, az európaiak 100 milliárd dollárt értékben vásárolnak Ukrajna számára amerikai fegyvereket, hogy az USA is részt vegyen Ukrajna biztonságának szavatolásában.