Az ellenzéki párt szerint Salgó László szakmai alkalmatlanságát számtalan tény bizonyítja, ezért elfogadhatatlan, hogy ilyen magas pozícióban lásson el közfeladatokat, és befolyással lehessen bármilyen rendőrkapitányság munkájára.
A Jobbik hozzátette: Salgó Lászlónak, a VIII. kerületi rendőrkapitányság volt vezetőjének beszámolóját nem fogadta el a kerületi képviselő-testület, köztük Kocsis Máté polgármester (Fidesz-KDNP) sem, a kerület lakói rendszeresen panaszolták, hogy egyre rosszabb a közbiztonság a környéken, így Salgó László egyértelműen megbukott rendőri vezetőként.
A Jobbik szerint elfogadhatatlan, hogy ilyen hatalmat adnak "egy bukott rendőrkapitány" kezébe - olvasható a párt közleményében.