A "fél falu" látta, ahogy össze-vissza szurkálta nagyanyját

82-szer szúrta bele nagyanyjába a kést egy fiatal férfi Encsen. A tettes azt állítja, emlékezetkiesése volt. A 2012. augusztusi ügyben most emeltek vádat.

  • hvg.hu hvg.hu
A

Nyolcvankétszer szúrta meg nagyanyját a 21 éves F. Dániel Encsen – írta a Blikk keddi számában. A tavaly agusztusi gyilkosság ügyében most emeltek vádat.

A véres tettnek a "fél falu" szemtanúja volt a lap szerint, bár a gyilkosság egy kamrában történt, ahol éppen lekvárokat raktak el. Senki sem avatkozott közbe olyan hatékonyan, hogy megakadályozza a 69 éves asszony halálát. A nagymama jajveszékelt, az unoka pedig ész nélkül szurkálta. Az összesereglő szomszédok hiába kiabáltak, F. Dánielt nem tudták leállítani.

A fiú azt állítja: emlékezetkiesése volt. "Csak arra emlékszem, hogy egy hang hozzám szól, kezemben van a kés, és véres a kezem" – mondta. 

Az informatikus képesítést szerzett fiút a szakértők beszámíthatónak minősítették, ügyvédje azonban vitatja ezt, és új szakértői véleményt kér.