Belvíz: fel lehet lélegezni a Körösöknél

Folyamatosan csökken a belvízzel borított területek nagysága a Körösök mentén, a folyók apadnak, megszűnt az árvízvédelmi készültség a Fehér- és a Fekete-Körösön - tájékoztatta a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője az MTI-t vasárnap.

  • MTI MTI
Belvíz: fel lehet lélegezni a Körösöknél

Bak Sándor elmondta: az elmúlt 48 órában 17 700 hektárról 15 770 hektárra csökkent a vízzel elöntött terület. Az igazgatósághoz tartozó tíz belvízvédelmi szakaszból kilencben másodfokú készültség van érvényben, egy belvízvédelmi szakaszon elsőfokú.

Megszűnt a készültség a Fekete- és Fehér-Körösön, a folyókon román területen lesznek visszaáradások, amelyek a magyarországi szakaszokon az apadás kismértékű lassulását okozzák.

Az árvízvédelmi készültség elsőfokú a Kettős-Körösön, másodfokú a Hármas-Körös felső szakaszán, a Sebes-Körös alsó szakaszán és a Berettyón. A hidrológiai helyzetre tekintettel jelenleg harmadfokú készültség van érvényben a Hármas-Körös alsó szakaszán.

Az igazgatósághoz tartozó összesen 340 kilométer hosszú védvonalból jelenleg 260 kilométer hosszú szakaszon van érvényben árvízvédelmi készültség, ebből harmadfokú 65 kilométeren, másodfokú 124 kilométeren, és elsőfokú 71 kilométeren.

A Tiszán érkező árhullám miatt a Körösök alsó szakaszán másodfokú szint fölötti vízállások várhatóan még a következő héten is fennmaradnak - tette hozzá az igazgató.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.