Interneten osztott meg jogosulatlanul fizetős tévéműsorokat egy férfi Szegeden, akin a napokban ütöttek rajta a rendőrök – közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság kedden.
A rendőrök egy szegedi kertvárosi házban és egy szegedi internetszolgáltatónál tartottak házkutatást, ahol különböző műsorszolgáltatók beltéri egységeit, előfizetői kártyáit, illetve egyéb informatikai eszközöket foglaltak le.
A megalapozott gyanú szerint Á. Alex 39 éves szegedi lakos magánszemélyként fizetett elő két szolgáltató programcsomagjaira, majd a műsorok eléréséhez szükséges kódokat az interneten megosztotta, így lehetővé tette, hogy olyan felhasználók is hozzáférjenek a televíziós adásokhoz, akik nem álltak szerződésben az érintett szolgáltatókkal.
A rendőrök számítástechnikairendszer-adatok elleni bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt nyomoz az ügyben.