A Balaton mindkét partján szétesett a vonatközlekedés

Meghibásodott a Tapolcára közlekedő Desiro vonat vezérlése a nyílt pályán, Balatonalmádi és Alsóörs között, ezért az észak-balatoni vonalon késéssel közlekednek a vonatok. Hajnalban a déli parton egy embert gázolt halálra a pesti gyors, ott is késések voltak szerda reggel.

  • HavariaPress/hvg.hu HavariaPress/hvg.hu
A Balaton mindkét partján szétesett a vonatközlekedés

Elromlott a Tapolcára közlekedő Desiro vonat vezérlése szerdán délelőtt a nyílt pályán, Balatonalmádi és Alsóörs között.

Az érintett szakaszon jelenleg áll a vasúti közlekedés, a MÁV megrendelte a buszokat, amelyek Balatonalmádi és Alsóörs között szállítják az utasokat. A meghibásodás miatt az észak-balatoni vonalon 40-50 perces késéssel közlekednek a vonatok.

Mint arról beszámoltunk, a déli parton is borult a vonatközlekedés: Balatonfenyves és Balatonmáriafürdő között egy átjáróban halálra gázolt valakit a pesti gyors egy átjáróban. 

A déli parton már menetrend szerint közlekednek a vonatok, de az északi parton csak a késő délutáni órákra állhat helyre az eredeti menetrend.

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.