szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A MÁV-START Zrt. negyvenhét új jegykiadó automatát telepített a Budapest és Szolnok közötti elővárosi vasútvonalakon, a beüzemelés folyamatos.

Ungvári Csaba vezérigazgató elmondta: a jegykiadó automaták telepítése része a vasúttársaság szolgáltatásfejlesztésének, az automaták révén bővülnek, egyszerűsödnek az utasok menetjegy- és bérletváltási lehetőségei, csökkenhet a bliccelés, és költséghatékonyabbá válik a vasúttársaság számára az értékesítés.

A negyvenhét jegykiadó automata telepítésére szóló megbízatást  közbeszerzésen nyerte el a legkedvezőbb feltételeket ajánló Aquis Kft. Kérdésre válaszolva a vezérigazgató közölte: az Aquis darabonként 7,4 millió forintért szállítja a jegykiadó automatákat, a szoftvert a MÁV házon belül fejlesztette ki mintegy 100 millió forint költségért, ezt használni lehet majd a később telepítendő automatákhoz is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!