Martonyi: belehúzhatnak az euroszkeptikusok az EP-választáson

Nagyon fontos a részvétel a májusi európai parlamenti (EP) választáson - mondta Martonyi János külügyminiszter csütörtökön egy budapesti konferencián.

  • MTI MTI
Martonyi: belehúzhatnak az euroszkeptikusok az EP-választáson

"Mindannyiunknak felelőssége van abban, hogy mozgósítsuk a választókat" - mondta a miniszter az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem és a Konrad Adenauer Alapítvány rendezvényén.

Martonyi szerint az európai választási rendszer egyik jellemzője, hogy az arányosság elve alapján arra lehet számítani, az euroszkeptikusok minden országban jobb eredményt érnek el az EP-választásokon, mint az egyes nemzeti választásokon.

Az Európai Unió keleti bővítésének tizedik évfordulója alkalmából rendezett konferencián a miniszter fontosnak nevezte emellett a részvételt azért is, mert így a választók befolyásolhatják azokat a döntéseket, amelyek közvetlenül is érintik őket.