A kórházban lévő két beteg is antibiotikumokat kap, várhatóan jövő héten mehetnek haza, ha befejezték a kezelésüket.
Múlt héten többen is lépfenével fertőződtek meg egy tiszafüredi telepen, ahonnan a közétkeztetésbe is szállítottak húst.
Egy tiszafüredi étteremben főztek belőle marharagut, a vendéglátóhelyet a vizsgálatok idejére bezárták, a tulajdonos arra számít, hogy néhányan héten belül újranyithatnak.
Összesen nyolc embert vittek kórházba.
Valószínűleg illegális szarvasmarhavágásból származott a fertőzött hús.