Trump vámháborúja nagyhatalmi présbe szorította a mindig lavírozó Indiát
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Egyetlen póló elrablása miatt több mint egy évig ült előzetes letartóztatásban egy javítóintézetben egy 17 éves fiú. A Magyar Helsinki Bizottság Strasbourghoz fordul az ügy miatt.
Kedden engedte ki a bíróság azt a fiút, akit csoportos rablással gyanúsítanak egy póló elrablása miatt, még 17 évesen ugyanis egy barátjával arra vett rá egy kisfiút, hogy adja oda a pólóját unokaöccsüknek. Letartóztatása óta a fiú összesen több mint 13 hónapot ült előzetes letartóztatásban – hívja fel a figyelmet a Magyar Helsinki Bizottság.
A fiú már szabadlábon védekezhet, de a szervezet azt írja, hogy a strasbourgi bíróságnak kell majd döntenie arról, hogy jogszerű volt-e, hogy a fiút 13 hónapig előzetesben tartották. A fiúnak emellett a bíróság azt is megtiltotta, hogy nyilatkozzon a sajtónak, a Helsinki Bizottság szerint ez is problémás, ezért ezzel kapcsolatban is Strasbourghoz fordulnak.
A csoportos rablással meggyanúsított fiú egyébként vallomást tett, rendelkezik idézhető lakcímmel, rendezett körülmények között él, fiatalkorú és büntetlen előéletű, a szökés veszélyét vagy a tanúk esetleges megfenyegetését, amely indokolta volna az ilyen hosszú előzetes letartóztatást, semmi nem támasztotta alá.
A fiú a fogva tartása során egyébként letette az érettségit a Szőlő utcai javítóintézetben.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Sikerült ugyan elkerülni a katasztrófát, de a helyzet nem jó.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
A Beatrice énekesének van véleménye és el is mondja.