Települések, amelyeket bevett a Jobbik

Eddig négy településen már biztosan nyert a Jobbik polgármester-jelöltje. Ehhez jön még Ásotthalom, ahol Toroczkai László nem akadt kihívóra.

  • hvg.hu hvg.hu
Települések, amelyeket bevett a Jobbik

Folyamatosan jelöli a térképen a Jobbik, hogy mely településeken nem talált polgármesterjelöltjük legyőzőre – jelentette a hvg.hu tudósítója. A térképen eleve adott volt az Ásotthalmot jelölő zászló, ahol a jobbikos Toroczkai László nem akadt kihívóra.

Ezt követően zászlót tűztek ki Devecserre, Recskre, Hencidára és Bánokszentgyörgyre. A vörösiszap-katasztrófa által legjobban sújtott Devecseren a jobbikos Ferenczi Gábor győzött kilenc százalékot verve a fideszes Toldi Tamásra. Recsken hét szavazattal győzött a jobbikos Nagy Sándor (31,57%) a fideszes Dudás Tamással (31,07%) szemben. A jelenlegi polgármester, Pócs István csak 8 százalékot kapott.

A Hajdú-Bihar megyei Hencidán a Jobbik jelöltje, Szémán László tarolt, 58,63 százalékot ért el, míg Bánokszentgyörgyön a a párt jelöltje, Baumgartner László a szavazatok 38,72 százalékát szerezte meg.

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.