Vágó István, a DK elnökségi tagja szombaton MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az állásfoglalás megerősíti a párt meggyőződését, hogy a Fidesz "a médiát is a kizárólagos hatalmának biztosítására, az emberek agymosására, a magánszektor megfélemlítésére, az alapvető szabadságjogok korlátozására és lopásra használja fel".
Az ellenzéki párt szerint a média az a terület, ahol a pártpolitikának semmi keresnivalója sincs. Hozzátette: a "DK kormányra kerülve gyökeresen megváltoztatja a jelenlegi kormány gyakorlatát, visszaadja a sajtó szabadságát és megszünteti az elmúlt években pártszócsőként működő köztévét".
A Velencei Bizottság pénteken elfogadott véleményében úgy foglalt állást, hogy a magyarországi médiaszabályozás javítása érdekében az elmúlt években született kormányzati intézkedések jó irányba mutatnak, de a médiaszabadság javítása további lépéseket igényelne.
DK: A Fidesz médiaszabályozása a maffiaállam kiépítésének az eszköze
A Demokratikus Koalíció (DK)szerint az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testülete, a Velencei Bizottság "részletes és szakszerű elemzésben" mondott lesújtó véleményt az Orbán-kormány médiaszabályozásáról.
Balásy Gyula cége még behúzta az idei augusztus 20-át, az előleget is megkapta, most az utolsó pillanatban keresnek új vállalkozót a tűzijátékhoz
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Vasárnap újabb támadást indított az USA Irán ellen
Antonio Guterres ENSZ-főtitkár szerint az újabb eszkalációnak katasztrofális következményei lennének.