A nap, amikor nekimegy a parlament Gyurcsányék családi cégének
Utolsó frissítés:
A parlament hétfői ülésén dönthetnek a magáncsőd bevezetéséről, biztonságos országgá minősíthetik Szerbiát menekültügyi szempontból, valamint elfogadhatják azt a javaslatot is, melynek köszönhetően azt a munkavállalót, aki maga mond fel, három hónapra kizárnák a közmunka-programból. És akkor Gyurcsány családi cége (Altus Zrt.) elleni fellépésről még nem is beszéltünk.
Most érkezett
Tóbiás szerint a kormány a szélsőjobbal versenyez
Tóbiás József, az MSZP frakcióvezetője közölte, jó lenne, ha eljönne a józan ész kora. Ezzel arra utalt, hogy a kormány a szélsőjobbal versenyez a migrációs ügyben. "A kerítéssel saját magunkat zárjuk be" – tette hozzá. A 22 milliárd forintot nem erre kellene költeni. A jövőről kellene beszélni, hogy milyen országot akarnak, egy leszakadtat, vagy egy, az európai országokkal közös egységet alkotó államot. Konkrét operatív segítségre van szükség, de erről nem beszélnek – hangsúlyozta Tóbiás. Erre Szijjártó Péter válaszolt azzal kezdve, sok mindenben nem értenek egyet, de abban igen, hogy menekültügyben az ország nagy kihívás előtt áll. Az emberek szabad áramlása nem a határsértésre vonatkozik – jegyezte meg. 65 934 – vasárnap estig ennyi migráns érkezett Magyarországra, ezek mind törvénysértően jöttek át a határon. A kerítésépítés nem példanélküli – mondta a külügyminiszter Bulgáriára mutogatva, de az USA és Mexikó közötti határzárat is megemlítette. A politikai menekültek és az illegális migránsokat kell megkülönböztetően kezelni. Az előbbieket mindig befogadta Magyarország – jegyezte meg a külügyminiszter.
Percről percre
Offshore-lovagok az elmúlt hét nyertesei
Erről Schiffer András beszélt hangsúlyozva, hogy az offshore-lovagokból épül a nemzeti burzsoázia. Mind a gazdasági, mind a jogi offshore-t meg kellene szüntetni – hangsúlyozta. Miért is tennék? Mindenben, így ebben is ez a kettősség figyelhető meg a Fidesz részéről - mondta az LMP frakcióvezetője. Megpróbálják elfüggönyözni a dolgokat, csak nehogy 2018 után a függöny rácsra változzon – hívta fel a figyelmet.
Rogán: A kerítéssel le akarjuk zárni a határt
A Fidesz frakcióvezetője közölte, a fizikai határzár megépítésében eltökélt a párt.
Schiffer: tegyenek különbséget bevándorlók és menekültek között
Schiffer ANdrás (LMP) arról beszélt, hogy háborús politikának vannak ilyen következményei békében élő országokra is. Ezzel együtt hangsúlyozta, hogy a menekültek és a bevándorlók között különbséget kell tenni. A migrációs konferencia megtartását helyesli az LMP, de szükség lenne arra, hogy nemzetközi fejlesztésekre is legyen fejezet a költségvetésben – tette hozzá.
Jobbik: ideje elgondolkodnia a kormánynak
A Jobbik részéről Gyöngyösi Márton azt hozta fel, hogy a kormánynak nincs érdemi válasza a menekültügyi kérdésekre. Bebizonyították ugyan, hogy Bulgáriával együtt speciális helyzetbe került Magyarország, de akkor ezek szerint más ügyekben is el lehetett volna ezt érni. A magyar külpolitikának el kellene gondolkodnia a migrációs problémákon.
Az MSZP az ellátórendszert erősítené a 22 milliárdból
Tóth Bertalan, az MSZP részéről azt jegyezte meg, fontos kiemelni, hogy a hatvanezer migráns kilencven százaléka már nincs hazánkban. A problémára nem megoldás a kerítés, mert az a félelmet fokozza. Tóth azt kérte, vitassák meg azt a javaslatot, hogy az ellátószervezetet és a határrendészetet erősítsék meg a 22 milliárd forintból.
Szijjártó: a kerítésépítés nem Szerbiának szól
A napirend előtti felszólalásokat Szijjártó Péter külügyminiszter kezdte. Természetesen az illegális migrációról. Az Európa Tanács által meghozott döntések megfelelnek Magyarország érdekeinek. A megoldás kulcsa az EU területén kívül keresendő. El kell választani a menekültek kérdését a gazdasági bevándorlástól. Az utóbbinak kell gátat szabni Olaszországban és Görögországban. A EU külső határait védeni kell, ezért hazánk mindent megtesz. A kerítésépítés nem Szerbiának szól – közölte a külügyminiszter. Továbbá eddig a balkáni szárazföldi bevándorlással kapcsolatban kevésbé foglalkoztak.
Megemlékezés a kuláküldözésekről
Az Országgyűlés harmadik nyári rendkívüli ülése a kuláküldözések idején tönkretett magyar gazdákról való megemlékezéssel kezdődött.