A közlemény szerint Balatonszentgyörgy és Fonyód között a délutáni heves felhőszakadás miatt több helyen is vízátfolyások keletkeztek, és a hatalmas mennyiségű víz a balatonmáriafürdői állomáson kimosta az ágyazatot a váltók alól. Ezért bizonytalan ideig szünetel a vonatforgalom az érintett szakaszon.
A vonatpótló buszok forgalomba álltak ugyan, de a balatonmáriafürdői állomáshoz és Balatonmáriafürdő alsó megállóhoz nem tudnak behajtani, mert a vágányokkal együtt az állomásra vezető út is víz alá került. A tájékoztatás szerint, a szakemberek csak a víz visszahúzódása után tudják átvizsgálni a pályát és megkezdeni a helyreállítást.
Hétfőn feltehetőleg már nem közlekedhetnek a vonatok Fonyód és Balatonszentgyörgy között, ezért felármentesen lehet utazni a Budapest-Déli -Kelenföld-Székesfehérvár-Siófok-Nagykanizsa-Gyékényes állomások között a személyszállító vonatokon.